Z wózka na kule?

Opublikowane przez

Jeżeli ulegliśmy jakiemuś wypadkowi, to musimy się liczyć z tym, że przez jakiś czas będziemy musieli odpoczywać i nie będziemy mogli naszego organizmu przemęczać. Dlatego właśnie tak ważne jest to, jak możemy sobie radzić, abyśmy mieli pewność, że nie zaszkodzimy sobie, ale też, że nie musimy przez cały czas siedzieć w domu, bo możemy bezpiecznie z niego wyjść.

Najpierw wózek

Jeżeli nasz stan jest taki, że w ogóle nie powinniśmy próbować chodzić o własnych siłach, to może się okazać, że najlepszym rozwiązaniem będzie dla nas wózek inwalidzki. Możemy w celu jego wypożyczenia udać się do specjalnych sklepów z akcesoriami medycznymi, w których otrzymamy takie wózki inwalidzkie na tak długo, jak będzie to konieczne. Jeżeli już poczujemy się trochę lepiej i będziemy mogli pokonywać choćby krótkie dystanse o własnych siłach, to wówczas należy zamienić wózek na kule ortopedyczne. Dzięki nim będziemy mogli podczas chodzenia ochraniać uszkodzoną nogę, a jednocześnie będziemy samodzielni i nie powinniśmy mieć problemów, aby móc się gdziekolwiek dostać. Dodatkowo jeszcze trzeba powiedzieć, że takie kule są regulowane, więc spokojnie będziemy mogli je dopasować do swojej wysokości, tak aby naprawdę wygodnie nam się na nich chodziło.

Koniecznie zobaczmy, co mamy tutaj do wyboru, tak abyśmy mieli pewność, że w odpowiedni sposób będziemy mogli sobie pomóc, jednocześnie nie zamykając się w domu na cały czas rekonwalescencji. Możemy skorzystać z rzeczy, które w tym trudnym czasie ułatwią nam poruszanie się.